Zpět na: Dezinfekce a nemoci
3 490,0 Kč
bez DPH: 2 884,3 Kč

Dostupnost:
Kód zboží: 5179
Odpařovač na kyselinu šťavelovou jménem Varrox®. V Německu je povoleno jej používat jako odpařovač kyseliny šťavelové

VARROX® - odpařovač

Tento odpařovač slouží k odpařování libovolných těkavých látek. Pozor, tento odpařovač není v ČR povolen k léčení včel kyselinou mravenčí - používejte jej tedy pouze jako odpařovač volně prodejných těkavých látek dle svého uvážení. Jako odpařovač kyseliny mravenčí je povolen pouze v Německu, tedy jeho použití doporučujeme pouze našim německým zákazníkům.

Níže sepsaný popis je pro naše zákazníky včelařící v německu, jako odpařovač kyseliny mravenčí jej prosím používejte pouze na území německé republiky!

Odpařovač Varrox vhodný k tlumení varroázy pomocí kyseliny šťavelové. Odpařovače na jehož konci se mění krystalky kyseliny, v páru. Stačí pouze připojit na autobaterii nebo jiný 12V zdroj. Páry kyseliny šťavelové prostupují úlem úl a následně je vše pokryto tenkou vrstvou krystalků kyseliny šťavelové. Doba odparu je cca 2,5 minuty. Výparník zůstává v úlu pro další 2 minuty a poté se krátce ochladí ve vodě. Při práci používejte ochrannou masku, respirátor FFP3, odolné gumové rukavice odolné s dlouhými rukávy. Aplikace v listopadu a prosinci, aby byla včelstva bez plodu venkovní teploty od 4 °C. Odpařovač dosahuje účinnost cca 96%. Výkon 150 W. Odpařovač je dodáván s odměrnou lžičkou. Pozor popálení úlu a včel v místě aplikace. Před použitím je úl nutno dobře utěsnit. V případě zasažení očí, okamžitě kyselinu vypláchněte vodou a stejně jako v případě požití okamžitě vyhledejte lékaře. Výrobce neručí za škody způsobené nesprávným používáním odpařovače.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se

Naposledy navštíveno

VarroxVarrox
3 490,0 Kč

Dostupnost: