Zpět na: Potřeby pro práci s voskem

Separátor vosku a ztekucovač na med CMF


Dostupnost:
Kód zboží: 5023
Separátor po získávání vosku a medu je nerezové zařízení sloužící například k získávání vosku z odvíčkovanců. Separátor automaticky odděluje

Separátor po získávání vosku a medu CMF

Separátor a ztekucovač medu je nerezové zařízení sloužící například k získávání vosku z odvíčkovanců. Separátor automaticky odděluje vosk od medu. Ve víku separátoru je zabudované topení s ventilátorem a termostatem. Díky ventilátoru se docílí stejnoměrné rozdělení tepla na celkovou vosko-medovou plochu.

Separátor byl s úspěchem testován i na melicitózní medy. Takže vás již nezaskočí ani melicitózní snůška. Jakmile začne milicitóza, tak dejte do včelstva co nejvíce mezistěn, včely na nich staví a při použití separátoru plásty krásně rozpustíte na vosk a med. Pozdní dokrmení včelám nevadí tolik jako zimování na melecitóze.

Separátor využijete hlavně pokud používáte odvíčkovací stroj nebo nůž a tím můžete zpracovat více odstraněného vosku smíchaného s medem. Kapacita nad odkapávacím plechem je asi 55 litrů.

Odstraněný vosk rozdělíte jen mezi držadla tak, aby zvenčí zůstal otevřený okraj, přes nějž může teplo proniknout také dolů. Nastavte termostat na maximální teplotu, med se nepoškodí, protože rychle odtéká a roztavený vosk tvoří na povrchu medu ochranný film. Po skončení tavícího postupu přístroj na termostatu odpojte a nechejte asi půl hodiny ochladit pouze ventilátorem. Potom otevřete kohout a med vypusťte. Sejměte víko, vyjměte sítový plech a odeberte mezitím ztuhlý blok vosku.

Jako doplňující využití může být přístroj použit také k rozpouštění medu. Na odkapávací plech se postaví buď naplněné sklenice s medem nebo vědro na med např. 12,5kg a termostat se nastaví na 40 stupňů C.
Termostatická regulace topné spirály od 30 do 110 stupňů 2000W, 230V připojení, průměr kotle 55 cm, výše nádoby včetně větracího motoru asi 90cm.
Váha asi 22 kg.

Motor: 230 V / 2 000 W
Ø vnější cca 58 cm
vnitřní Ø cca 48 cm,
Vnitřní výška cca 42 cm

Separátor je vhodný i na melicitózní (cementové) medy.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

Musíte se přihlásit, abyste mohli hodnotit. Přihlásit se

Naposledy navštíveno

Separátor vosku a ztekucovač na med CMFSeparátor vosku a ztekucovač na med CMF